Novinky

Výhráli jsme 2. místo v prestižní soutěži
IBM firma roku 2022

V průběhu října jsme se zúčastnili pražského krajského kola
IBM Firma roku 2022, kde jsme obsadili krásné 2. místo.

Ochranné štíty z EKO MB
na TV Nova

Ve včerejších televizních novinách v rubrice Nadace Nova (čas ve videu 37:35) jste mohli vidět, jak studenti a zaměstnanci z Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze, Fakulta stavební ČVUT v Praze a Pet-Mat tisknou ochranné štíty z našeho materiálu a pomáhají tak několika nemocnicím i dalším zařízením, jako například Nemocnice Na Františku.

Děkujeme všem za spolupráci a snahu pomáhat! Bojujeme společně!

3D tiskem proti Covid-19

V dnešní nelehké situaci se i my snažíme přispět k boji proti koronaviru. Z tohoto důvodu jsme věnovali 20 kg našich filamentů tiskařům, kteří je využívají pro tisk potřebných ochranných pomůcek, roušek a respirátorů.

Rádi bychom tímto poděkovali jak jim, tak i všem ostatním tiskařům, kteří se rozhodli svým umem a schopnostmi pomoci dobré věci.

Beseda ZŠ Londýnská

5.3.2020 jsme navštívili základní školu ZŠ Londýnská na Vinohradech, kde jsme měli tu milou čest přednášet a ukázat dětem, jak správně recyklovat, povídali jsme jim o 3D tisku a názorně předvedli, jak se na 3D tiskárnách tiskne.

Děkujeme za milou zkušenost a budeme se těšit na další podobné zážitky.

Exkurze v EKO MB

Dne 19.12.2019 nás navštívila paní profesorka Bartošová a studenti 4. ročníku ze Střední uměleckoprůmyslové školy Jihlava-Henín.

Studenti mohli vidět samotnou recyklaci i výrobní linku recyklovaných 3D filamentů. Na tomto oboru budou teď tisknout z našich recyklovaných filamentů. Děkujeme za podporu a přejeme, ať se díla daří.

Nový produkt rPLA

Představujeme vám naší NOVINKU – rPLA filamenty ve třech barvách – bílá/červená/černá.

Původní surovinou filamentu je kukuřičný nebo bramborový škrob. Jedná se o nejuniverzálnější materiál pro 3D tisk a je vhodný především pro začátečníky.

Více v našem e-shopu:

https://www.ekomb.cz/recyklujeme-e-shop/

Kaleidoskop

Unikátní 3D socha Kaleidoskop z recyklovaného PET materiálu má novou majitelku.

KALEIDOSKOP byl navržený mladou studentkou Ekin Ünlü z Technické univerzity v Turecku. Na zhotovení sochy, složené ze 152 dílů, se podílelo 43 3D tiskařů z celé ČR. Do inovativního projektu se tak prostřednictvím internetu zapojili lidé z celé republiky bez ohledu na věk, pohlaví i vzdělání.

Celý článek na:
http://bit.ly/2rOHfr2

Nový e-shop

Spustili jsme pro vás nový e-shop, kde nyní můžete zakoupit naše recyklované filamenty pro 3D tisk. Jsou unikátní tím, že v porovnání s jinými dostupnými PET filamenty, jsou vyrobené z čistého recyklátu PET odpadu bez přidaných aditiv. Tento materiál je vysoce tepelně stabilní s výbornými mechanickými vlastnostmi. K dispozici jsou dvě barevná provedení – modro-šedá a zelená.

Veškeré informace a nabídku naleznete na:

https://www.ekomb.cz/recyklujeme-e-shop/

Pomoc Adámkovi

Když mu bylo pouhých osm měsíců, byla mu diagnostikována svalová hypotonie. Dnes čtyřletý Adámek nemůže chodit, nemluví a mentálně je na úrovni ročního dítěte. Přesto je Adámek velký bojovník. Adámkovi a jeho mamince pomáháme v boji proti nemoci. Můžete pomoci i vy!

Všechny informace o Adámkovi a jak mu pomoci naleznete na webových stránkách:

www.pomozteadamovi.cz

Napsali o nás

Vědecký projekt PET MAT, podporovaný společností Mattoni 1873, letos vyvinul pro 3D tiskárny filament* z recyklovaného PETu, na jehož konci vývoje stojí společnost EKO MB, která vše potřebné aplikovala do reálné výroby. ,,Prototyp vlákna z PETu už prošel testováním na širokém spektru 3D tiskáren a osvědčil se. Jsme z něj schopni vyrobit bez větších potíží i složité tvary a jeho hlavní výhodou je také to, že je levnější než filamenty ze zahraničí,“ dodává k úspěchu vědců Ondřej Dvořák, majitel firmy EKO MB.

Celý článek na:
http://bit.ly/2ncXf3N

cs_CZCzech