Spolupráce

Zajímá vás životní prostředí? Zajímá vás téma recyklace? Nás ano!

Z toho důvodu bychom rádi spolupracovali s dalšími podobně smýšlejícími a také ukázali, že i v technických oblastech lze být ekologičtější.

Zároveň bychom rádi poskytli půdu pro studenty ze středních a vysokých škol, kteří by se o tomto tématu rádi dozvěděli více, nebo se tímto tématem již zabývají.

Pro studenty

Spolupráce na diplomových a bakalářských prací

Nevíte si rady s tématem vaší diplomové, či bakalářské práce? Máme v záloze hned několik témat týkajících se recyklace, 3d tisku, či zpracování odpadu, na kterých můžete pracovat.

Pracujete na tématu týkajícího se našeho oboru a potřebujete vyplnit dotazník, či odbornou konzultaci? I s tím vám rádi pomůžeme.

Dále vám rádi poskytneme zázemí, kde se můžete podílet na výrobě, či zpracování recyklovaného materiálu.

Projekty

Podpora zajímavých projektů 

Máte před sebou projekt, se kterým bychom vám mohli být nápomocni s naším materiálem? Máte v hlavě zajímavý nápad, či koncept týkající se naší oblasti působení a potřebujete ho pomoci zrealizovat?

Neváhejte se na nás obrátit. Pokud to bude v našich silách, rádi vás podpoříme. Své nápady zasílejte na email: info@ekomb.cz 

Aktuální projekt – Hlava na vodě

Projekt pro všechny, kteří mají hlavu a nebojí se ji použít! Obří 4 metrová socha lidské hlavy, popluje od 14. do 26. června po Vltavě a na svých zastávkách pak bohatým doprovodným programem roztočí závity všech přihlížejících. Tato obrovská hlava bude obsahovat menší hlavy, které budou tištěné z PET recyklátu. Na základě uměleckého návrhu Michala Trpáka ve spolupráci se spolky PETMAT a Umění ve městě a společností SCOOLPT vznikne dosud největší umělecké dílo vytvořené 3D tiskem, na které naše společnost dodá zhruba 1000-1500 kg recyklovaného materiálu.

Více informací – https://www.hlavanavode.cz/

Projekt Kaleidoskop

V rámci studentské soutěže Digitální továrna pořádanou MPO a FA ČVUT se firma EKO MB podílela na realizaci projektu, pro který dodala 80 kg prvního recyklovaného filamentu vyrobeného v ČR.

Pětičlenná porota vybrala vítěznou instalaci nazvanou Kaleidoskope, svítící interaktivní sochu, od turecké studentky Ekin Ünlü. Socha byla představena na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně a následně vydražena za 166 000 Kč. Peníze z dražby putovaly na další podporu a rozvoj neziskové organizace PET MAT.

,,Těší mě, že vítězné umělecké dílo můžeme představit právě v České národní expozici The Country for the Future. Soutěží jsme ukázali, že lze propojit studium a kreativitu s praxí, tedy reálným uplatněním,“ říká vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček a dodává: ,,Jde o přístup v souladu s Inovační strategií a z ní vycházející Národní hospodářskou strategií, kterou připravujeme a která bude hotová do konce roku. Životní koloběh 3D sochy je hezkým příkladem cirkulární ekonomiky. Tedy ukázkou společenské odpovědnosti vůči dalším generacím.“

  Socha Kaleidoskope je krásnou ukázkou obnovitelnosti a udržitelnosti cirkulární ekonomiky. I odpad se může stát zdrojem či uměleckým předmětem.

 Děkujeme za příjemnou spolupráci a těšíme se na další společné realizace ekologických projektů.

 Více informací:
http://www.enviweb.cz/114647
https://petmat.cz/digitalnitovarna/

PROJEKT ANDĚLÉ

První společný projekt s neziskovou organizací PET-MAT, při kterém vzniklo 17 vytištěných soch andělů, které zdobily ulice Jindřichova Hradce. Na základě crowdfundingové výzvy se do něj zapojilo přes sto lidí různého věku a profesí, mezi nimi 85 dobrovolných tiskařů, kteří na 25 typech domácích 3D tiskáren vytiskli během 8 500 hodin celkem 690 dílů. Následně z nich tým PETMAtu složil sochy andělů podle návrhu sochaře Michala Trpáka. Andělé byly součástí festivalu JINoHRÁtky, které pořádalo Muzeum Jindřichohradecka.

Více informací:
https://www.fa.cvut.cz/cs/aktualne/8677-paralelni-svet-andelu-z-3d-tiskaren

Spolupráce se studentku Alexandrou Gnidiakovou v rámci projektu Ethical Message

Alexandra Gnidiaková – studentka UMPRUM, ateliér designu oděvu a obuvi, použila pro svojí klauzurní práci druhého ročníku vysoké školy uměleckoprůmyslové několik kilogramů nedlouženého vlákna z nepovedené výroby.  Zároveň pro své modely využila i pár použitých big bagů neboli pytlů.

  Alexandra chtěla svojí klauzurní prací upozornit na to, jak moc je téma udržitelnosti důležité i v modním průmyslu. Její tvorba nás měla přimět zamyslet se nad zodpovědnějším způsobem nakupování a vyhazování oblečení. Alexandra bravurně dokázala skombinovat materiál z již použitých rozpáraných svetrů, starou vlnu,  ale zároveň i syntetické vlákno z naší společnosti, které pochází z industriální výroby a stává se pouhým odpadem, který je nutno přepracovat.

 Alexandra své recyklované modely měla možnost předvést i na českém Fashion Weeku a dokonce i na přehlídce v Japonsku.

 Na její tvorbu jsme moc pyšní a těšíme se na další ekologické modely.

Spolupráce

V případě zájmu o spolupráci, nás kontaktujte.

GDPR

1 + 7 =

cs_CZCzech